------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Šildymo sistemos atnaujinimas renovacijos metu – mažesnės sąskaitos ir galimybė reguliuoti temperatūrą

Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos dalyviai renovacijos metu gali įgyvendinti skirtingas priemones. Tarp labiausiai energinį efektyvumą didinančių ir komfortą namuose užtikrinančių priemonių – šildymo sistemos atnaujinimas ir subalansavimas, šilumos punkto automatizavimas bei termoreguliatorių ant buto radiatorių įrengimas.

Renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš BETA archyvoDidelėje dalyje sovietmečių statytų daugiabučių galima rasti įrengtas vienvamzdes šildymo sistemas. Į jas vanduo patenka ir iš jų į gražinimo magistralę išteka tuo pačiu vamzdžiu, o per daugelį metų sistemos išsibalansuoja.
Be to, vienvamzdė šildymo sistema nėra tinkama montuojant termoreguliatorius. Dėl to, priklausomai nuo savo galimybių ir poreikių, gyventojai turi kelis pasirinkimus, kaip atnaujinti daugiabučio šildymo sistemą: pertvarkyti esamą vienvamzdę, arba įsirengti dvivamzdę, kolektorinę ar daliklinę šildymo sistemas.

Termoreguliatorių įrengimas
Atlikus senos šildymo sistemos pertvarką, ant radiatorių galima įrengti termoreguliatorius, leidžiančius nustatyti į radiatorių patenkančio karšto vandens kiekį. Taip gyventojai nustato ir palaiko kambariuose pageidaujamą temperatūrą.
Šilumos kiekį bute galima ne tik reguliuoti, bet ir taupyti – pavyzdžiui, sumažinti temperatūrą nakties metu ar išvykstant iš namų ilgesniam laikui. Vis dėlto namuose reikėtų užtikrinti minimalią temperatūrą, nes piktnaudžiaujant šilumos taupymu, butai ima drėkti, o dėl to gali atsirasti pelėsis.

Šilumos punkto pertvarka
Visi šilumos punktai iš miesto šilumos tinklų atitekantį vandenį paruošia iki reikiamos temperatūros ir nukreipia jį į butų radiatorius. Seni, elevatoriniai šilumos punktai nėra efektyvūs, nes juos reguliuoti reikia rankiniu būdu. Dėl to, dažnai reguliuojant šilumos pajėgumus, jos paskirstymas po butus išsibalansuoja.
Punktą automatizavus, jis pats ima reaguoti į išorinės temperatūros pokyčius ir pakilus temperatūrai šildymą išjungia, o temperatūrai nukritus – įjungia. Todėl sklandžiau prasideda ir pasibaigia šildymo sezonas, sutaupoma ir šilumos, ir pinigų.

Šildymo sistemos subalansavimas
Per daugelį metų šildymo sistema yra linkusi išsibalansuoti – vieni radiatoriai perkaista, o kiti būna šalti. Nevienodą šilumos pasiskirstymą tarp butų galima spręsti subalansuojant šildymo sistemą. Tai reiškia balansinių ventilių montavimą rūsyje ir vandens srautų sureguliavimą.
Balansiniai ventiliai yra skirstomi į dvi rūšis – rankinius ir automatinius. Nors pirmieji yra pigesni, tačiau su jais įsirengti termoreguliatorių galimybės nėra, o pakeitus bent vieną radiatorių, sistemą balansuoti reikėtų iš naujo. Automatiniai ventiliai su šiomis problemomis nesusiduria, bet yra brangesni.
Šiuo metu iki 2020 m. sausio 31 d. Būsto energijos taupymo agentūra priima paraiškas daugiabučiams atnaujinti. Daugiau informacijos galite gauti paskambinę nemokama telefono linija
8 800 20012.

 

 

 

 

Užs. 1179.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.