------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Dvasinis kelias – poetinėje eseistikoje

Vienuolė ir poetė Gynė Dineikaitė – įdomi bei gili asmenybė. Apie jos kūrybą ir gyvenimo kelią buvo kalbama naujausios knygos „Dvi valtys“ pristatyme.Poetė Gynė Dineikaitė – vienuolė, išleidusi jau bene aštuonias poezijos ir poetinės eseistikos knygas. Šiuo metu per 80-metį perkopusi moteris gyvena Marijampolės Švč. Marijos globos namuose. Didelę gyvenimo dalį yra praleidusi Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo vargdienių seserų vienuolyne.
Marijampolės švietimo centre, Beatričės Kleizaitė-Vasaris menų galerijoje buvo surengtas G. Dineikaitės naujausios knygos „Dvi valtys“ pristatymas, skaitomos ištraukos ir iš anksčiau išleistų knygų: „Nešk vėjo sparnais“, „Nesujudo net žolė“, „Tą valandą“.
Renginį vedė viešnia iš Druskininkų – kultūros darbuotoja Rima Viniarskaitė.Poetė vienuolė – labai įdomi asmenybė. Jos gyvenime būta daug posūkių – užaugino sūnų, įveikė vėžį, tapo našle, įstojo į vienuolyną. Perkopusi per 80 m. vis dar nepraradusi mąstymo gilumo, kuria eiles ir eseistiką.
Gynės Dineikaitės tėvas Karolis Dineika – gydomosios kūno kultūros pradininkas, sveikatingumo parko Druskininkuose įkūrėjas, padėjęs susigrąžinti sveikatą tūkstančiams žmonių. Pati Gynė baigė lietuvių kalbos ir literatūros studijas, mokytojavo, dirbo knygų namuose, turistų klube, kurčiųjų mokykloje-internate. Jau brandžiame amžiuje išleido ketvirtąją poezijos knygą ir tapo Lietuvos rašytojų sąjungos nare. Optimizmą, gerą atmintį, humoro jausmą išsaugojusiai moteriai įkvėpimo šaltiniu tampa gyvenimo tėkmė, gamtos kaita, vidiniai apmąstymai, mintys apie Dievą ir amžinybę. Poezijoje ji siekia darnos, ypač juntama harmonija su gamtos dėsniais, Dievu, pačiu gyvenimu. Tai – ryškiausia jos kūrybos kryptis. Guodžiantis požiūris, kad gyvenimas nesibaigia mirtimi, o yra amžinas.
Pati poetė dėl ligos susitikime dalyvauti negalėjo. Jos kūrybą skaitė Vida Mickuvienė, buvo demonstruojami video- ir audiointerviu, kuriuose autorė kalba apie savo kūrybą ir kelią į vienuoliją.
Apie kūrėjos, nepaprastos asmenybės gyvenimą pasakojo ir į renginį atvykusi viešnia, dirbanti Druskininkų kultūros centre, Rima Viniarskaitė. Ji pastebėjo, kad Gynė turi du labai aiškius pašaukimus – dvasinį kelią, kurį pasirinko vedama širdies, gilaus dvasingumo, užuojautos ir meilės žmonėms, bei talentą kurti eiles.
Jurgita AUKŠTAITYTĖ
Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.