------------------------------------
190px
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Dvi dienos su japonišku kinu

Balandžio 21–22 dienomis kino teatre „Spindulys“ marijampoliečiai turėjo unikalią galimybę pasimėgauti japoniškais filmais ir susipažinti su Japonijos kultūra ir tradicijomis. Japonijos ambasados Lietuvoje kartu su Japonijos fondu organizuojamo jau 17-ojo Japonijos kino festivalio filmai Marijampolėje pristatyti pirmą kartą.
Supažindinti marijampoliečius su japonišku kinu buvo atvykęs už festivalį atsakingas Japonijos ambasados Lietuvoje antrasis sekretorius Hiroya Inoue ir ambasados darbuotoja Rita Anusevičienė.
„Šiais metais pirmą kartą festivalio filmus rodome ne tik Vilniuje, bet ir regionuose. Džiaugiamės, kad turime galimybę surengti Japonijos kino festivalio dienas Marijampolėje. Per dvi dienas pristatyti keturi skirtingo žanro filmai, kurie žiūrovus nukėlė ir į samurajų laikus, ir į senovės Romą, ir į šiandieninę Japoniją“, – atidarydamas festivalį, sakė diplomatas Hiroya Inoue.
Savivaldybės mero pavaduotojas Romualdas Makauskas, pasidžiaugdamas pirmą kartą Marijampolėje organizuojamu Japonijos kino festivalio dvidieniu ir tuo, kad rodomi filmai – galimybė marijampoliečiams susipažinti su Japonijos kultūra, išreiškė viltį, jog ir kitais metais festivalis atkeliaus į Marijampolę.
Per dvi Japonijos kino festivalio dienas kino teatre „Spindulys“ nemokamus filmus pažiūrėjo beveik 200 žiūrovų, kurie džiaugėsi susipažinę su japonišku kinu, pasimėgavę Tekančios saulės šalies kraštovaizdžiu, istorija, kino kultūra.
Svečiai iš Japonijos ambasados taip pat turėjo galimybę susipažinti su Marijampole, apsilankyti kultūros įstaigose, planuoti ir tolesnius bendradarbiavimo ryšius.
Kino festivalio filmai – ne pirma Japonijos ambasados kultūros dovana Marijampolei. Marijampoliečiai jau anksčiau turėjo galimybę išgirsti išskirtinį japoniško muzikos instrumento – 25 stygų koto – atlikėjo ir kompozitoriaus Tomoya Nakai koncertą, stebėti Japonijos mažojo Kiogen teatro pasirodymą, išvysti tradicinės japoniškos arbatos gėrimo ceremoniją, klausytis japonų atlikėjų koncerto, susipažinti su menininko Sadao Mino tradicinio japoniško popieriaus paroda.
„Suvalkiečio“ informacija

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.