------------------------------------
190px
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

„Gandružis“ – pirmajame Lietuvos šokių kruize

 Kruizinio kelto turistams ir keleiviams „Gandružis“ ir zanavykų kolektyvai parengė bendrą nuotaikingą programą.Kazlų Rūdos savivaldybės Būdos (Jankų sen.) kultūros namų folkloro ansamblis „Gandružis“, vadovaujamas Vidos Bagdonienės, dalyvavo pirmąkart organizuotame Lietuvos šokių kruize Ryga–Stokholmas–Ryga. Ansambliečiai Baltijos jūra gėrėjosi plaukdami kruiziniu laivu „Romantika“. Be to, jie pabuvojo rudens spalvomis jau nusidažiusioje Švedijos sostinėje, apžiūrėjo gražiąją senąją Rygą, o grįždami autobusu į namus aplankė rekonstruotą Pakruojo dvaro ansamblį.
Dalyvauti Lietuvos šokių kruize „Gandružį“ pakvietė Marijampolėje veikianti kelionių agentūra „Jotva“, o su įdomiu ir puikiu pasiūlymu susipažinę ansamblio nariai prie jų jungtis pasiūlė ir kaimynystėje, Šakių rajono Griškabūdžio kultūros centre, veikiantiems folkloro ansambliui „Nova“ ir vaikų folkloro ansambliui „Užnovietis“, kuriems vadovauja Nijolė Černevičienė. Taigi, paskutinėmis rugsėjo dienomis iš Marijampolės moderniu autobusu link Rygos išvažiavo didžiulis būrys liaudies dainų ir šokių entuziastų.
Pasiekę Rygą ir visą dieną lydimi gido klaidžioję žaviomis Latvijos sostinės gatvelėmis, „Gandružio“, „Novos“ ir „Užnoviečio“ atlikėjai vakare atvyko į Rygos uoste jų laukusį įspūdingą, kelių aukštų kruizinį keltą „Romantika“.
Keltui pajudėjus link Stokholmo vos spėjusius patogiose kajutėse įsikurti žmones vadovė V. Bagdonienė pakvietė rengtis koncertui-vakaronei, kurioje dalyvavo ir kiti kruiziniu keltu plaukę Lietuvos šokių kolektyvai.
Renginys vyko 7-ajame kelto aukšte esančioje kamerinėje salėje. Na, ir davė garo čia „Gandružis“, „Nova“ ir „Užnovietis“! Į vakaronę susirinkę turistai ir kelto keleiviai tiesiog neatitraukė akių nuo savo programą jiems parengusių ansamblių dalyvių, o baigiantis vakarui salėje neliko žiūrovų, nes visi įsitraukė į nuotaikingą programą.
„Gandružio“ dalyvės pasakojo, kad Lietuvos šokių kruizo organizatoriai buvo suplanavę, jog „Gandružis“ ir zanavykų kolektyvai koncertuos tik pirmąjį vakarą, pakeliui į Stokholmą. Tačiau mūsiškių pasirodymas taip sužavėjo turistus iš Pietų Korėjos ir Vietnamo, kad jie patys organizatorių paprašė, jog „Gandružis“ drauge su „Nova“ ir „Užnoviečiu“ pakoncertuotų ir keltui plaukiant atgal į Rygą. Šįkart koncertui buvo pasiūlyta 6-ajame kelto aukšte įrengta didžioji koncertų salė, į kurią prisirinko daugybė turistų ir kelto keleivių. Užburti lietuvių liaudies dainų ir šokių, jie, vedami mūsų šokėjų, patys entuziastingai mokėsi lietuvių liaudies šokių, domėjosi ir apžiūrinėjo autentiškus ansamblių liaudies instrumentus.
Į namus visi grįžo kupini gerų emocijų ir įspūdžių. Drauge su „Gandružiu“ ir zanavykų folkloro ansambliais šokių kruize dalyvavo dar keturi įvairaus pobūdžio šokių kolektyvai iš Panevėžio ir Vilniaus.
Pasakodami apie šokių kruizą „Gandružio“ ansamblio nariai džiaugėsi, kad Marijampolės kelionių agentūra „Jotva“ jiems pateikė tokį šaunų pasiūlymą, taip pat teigė, kad buvo maloniai nustebinti juos po Rygą, Stokholmą ir Pakruojo dvarą lydėjusio gido Vytauto Strazdausko žiniomis ir „Jotvos“ atstovo Gintaro Matusevičiaus dėmesingumo ir rūpestingumo.

Birutė MONTVILIENĖ
Vidos BAGDONIENĖS asmeninio archyvo nuotrauka

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.