------------------------------------
190px
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Automatiškai išsaugotas juodraštis

Naują poezijos knygą – meilės lyrikos rinktinę „Nevysta, meile, žiedas skirtas tau…“ visai neseniai išleido marijampolietė poetė Česlova Jakštytė.

knygos viršelis.Tai – devintoji autorės knyga. Meilės lyrikos rinktinė sudaryta iš trijų skyrių. Pirmajame – „Iš jaunystės bloknoto“ – sudėti ankstyvojo kūrybos laikotarpio į kitus rinkinius neįtraukti ir iki šiol niekur neskelbti eilėraščiai. Antroje dalyje – „Vasarvidžio lyrika“ – eilės meilės tematika, atrinktos iš anksčiau išleistų knygų bei pastarojo periodo eilėraščiai, taip pat dar nepublikuoti. Trečiasis knygos skyrius – „Likimo laiškas audžias apyny…“ – tai niekur nespausdintos dabarties laikotarpio intymios poezijos pluoštas.
Mėgstantiems poeziją marijampoliečiams (o ir ne tik jiems – Č. Jakštytės lyrikos mėgėjų nesunkiai rastume platesniu mastu) šios kūrėjos iš naujo pristatinėti nereikia. Žinome, jog ji – poetė iš pašaukimo, kukliai, be pompastikos, bet užtikrintai einanti savo keliu. Viena iš nedaugelio mūsų krašto kūrėjų, tapusi Lietuvos rašytojų sąjungos nare.
Poreikį rašyti eiles Česlova pajuto dar vaikystėje. Vėliau jos kūryba buvo spausdinama įvairiuose krašto ir šalies leidiniuose. Yra parašiusi ir išvertusi daug tekstų dainoms.
Česlovai poezija, ypač lyrika – prigimtinė savybė, pati savastis, todėl jos eilės išsiskiria lengvumu, netikėtais poetiniais įvaizdžiais, klasikine forma, poetė geba išvengti banalumo.
Eilėraščiuose, taip pat ir naujojoje meilės lyrikos rinktinėje, atsiskleidžia subtilus pasaulis: banguoja metų laikai ir jausmai, trykšta klasikinė muzika. Ypatingą nuotaiką sukurti padeda netikėti įvaizdžiai. Atsiskleidžia vertybės: gebėjimas mylėti, kuklumas, buvimas darnoje su aplinka ir visa kuo, subtilus moteriškumas, jo gilioji esmė.
Knygą išleido leidykla „Piko valanda“. Viršelį sukūrė dailininkas Artūras Kaminskas.
Interviu su poete spausdinsime viename iš vėlesnių laikraščio numerių.
Jurgita AUKŠTAITYTĖ

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.