------------------------------------
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Senųjų epochų dvelksmas

Festivalį pradėjo šeimininkai – Marijampolės Kvietiškio dvaro istorinio šokio grupė „Reverence“.Praėjusį šeštadienį Marijampolės dramos teatre įvyko respublikinis istorinio šokio festivalis „Iš Kvietiškio dvaro – į Marijampolę“. Ši teatralizuota istorinio šokio šventė buvo skirta Lietuvos šimtmečiui, Marijampolės kultūros sostinės metams bei Europos paveldo metams. Pagrindiniai organizatoriai – Marijampolės kolegijos meninės ir edukacinės veiklos klasteris „Kvietiškio dvaro aplinkos pritaikymas rekreaciniams bendruomenės poreikiams“ ir kultūros klubas „Aistuva“.
Renginio vedėjai Vida Mickuvienė ir Karolis Sinskas.Sumanymas surengti mūsų mieste tokį festivalį atsirado ne šiaip sau. Juk čia įsikūrusi Marijampolės Kvietiškio dvaro grupė „Reverence“ – istorinio šokio entuziastai. Per keletą metų šio žanro šokiais grupė sudomino ir sužavėjo daug marijampoliečių. Po koncertų, turėję galimybę išvysti tarsi senųjų epochų gyvuosius paveikslus, žiūrovai jaučiasi patyrę estetinį malonumą ir praplėtę akiratį.
Festivalis, į kurį buvo sukviesti dalyvauti aukšto meninio lygio kolektyvai – dovana miesto žmonėms, kurie ją įvertino, sprendžiant pagal reakciją, entuziastingai. Renginį Renesanso epochos šokiais pradėjo šeimininkai – grupė „Reverence“, kuriai vadovauja choreografė Daina Misiukevičienė. Po jų žiūrovus nuostabiais istoriniais kostiumais ir profesionaliu šokių atlikimu džiugino istorinio šokio studija „Baltoji Pavana“ iš Anykščių – dar nebaigus pasirodymo prapliupo entuziastingi žiūrovų plojimai.
Kaip vėliau paaiškėjo, puikieji XV–XVI a. kostiumai pagal autentiškus pavyzdžius siūdinti bendradarbiaujant su Nacionaliniu operos ir baleto teatru.
Į Baroko metą persikelti, jos atmosferą pajusti padėjo grupė „Festa Cortese“ iš Vilniaus – profesionalus ir autentišką senosios epochos dvasią kuriantis kolektyvas. Paviešėti to meto rūmuose, susipažinti ne tik su šokiais, bet ir pajusti aplinkos dvelksmą – nemažas malonumas.
Puošniais autentiškais rūbais žavėjo kolektyvas iš Anykščių „Baltoji Pavana“.Svečiai iš Šakių rajono savivaldybės – Kidulių dvaro istorinio šokio studija, pasigyrė atvykę ne iš bet kokio, bet karališkojo dvaro.
Jame yra lankęsis netgi caras Aleksandras I. Šokėjų kostiumai atspindėjo Apšvietos amžiaus kilmingųjų mados tendencijas.
Muzikė Ieva Baublytė atliko senųjų epochų muziką ir supažindino su to meto instrumentais.Įvairių epochų muzika skambėjo ne vien grupių pasirodymo metu. Renginio viešnia – muzikė Ieva Baublytė. Ji senaisiais instrumentais (juos pristatė ir žiūrovams) atliko senųjų epochų – nuo Viduramžių – muziką. Ieva – profesionali muzikė, studijavusi būtent senąją muziką ir senovinius instrumentus Šveicarijoje, Bazelio muzikos akademijoje. Neretai šiais instrumentais ji muzikuoja Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose Vilniuje. Senoji muzika, pasak atlikėjos, yra tikrasis jos pašaukimas, džiaugiasi galėdama savo žiniomis ir talentu dalintis su Lietuvos žmonėmis.
Renginį vedė grupės „Reverence“ narė bei viena iš pagrindinių festivalio organizatorių Vida Mickuvienė ir Karolis Sinskas, paįvairinę pasirodymus trumpučiais vaizdingais pasakojimais apie istorines epochas.
Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Romualdas Makauskas festivalyje dalyvavusių kolektyvų vadovams įteikė padėkos raštus, o žiūrovai atsidėkojo emocinga reakcija.
Jolanta RAČAITĖ
Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.