------------------------------------
190px
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Šimto metų bendrystės akcentai (Parodos)

Romualdas Makauskas sveikina svečius (dešinėje – Arūnas Antanaitis, šalia – Hytė Stail.Praėjusią savaitę Kultūros centro I aukšto fojė atidaryta paroda „Per Atlantą: Lietuvos ir JAV draugystės amžius“. Ją parengė šeši istorikai, stenduose stengiamasi atspindėti abiejų šalių ryšius ir lietuvių bendravimą su išeivija įvairiose srityse. Parodos atidaryme dalyvavo JAV ambasados Lietuvoje patarėja viešiesiems ryšiams Hytė Stail (Heater Steil) ir vyr. specialistė viešiesiems ryšiams Greta Armonaitytė, Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus direktorius Arūnas Antanaitis, Marijampolėje dislokuotų karių grupė.
Parodų organizatorė Onutė Surdokienė pasidžiaugė, kad ši paroda – dar vienas jau seniai prasidėjusio marijampoliečių bendravimo su Amerikos lietuviais akcentas. Užsimezgę ryšiai – didelis Magdalenos Birutės Stankūnienės nuopelnas: surengta keturiolikos autorių parodos, dovanų gauta per 100 kūrinių… Tai, kad ši paroda atkeliavo pas mus, ir prof. Audriaus Plioplio, kurio didelė paroda neseniai buvo, nuopelnas.
Apie istorijos vingius, siejančius dvi šalis, svečius pasveikinęs kalbėjo Marijampolės savivaldybės merės pavaduotojas Romualdas Makauskas. Jis dėkojo Amerikos ambasados darbuotojams, padedantiems palaikyti ir plėtoti šimtamečius ryšius ir šiandien, dėkojo kariams už ramybę ir saugumą… Ponia Hytė Stail lietuviškai kreipėsi į marijampoliečius, akcentuodama, kad Kultūros sostinėje atidaroma paroda skirta pagerbti moteris ir vyrus abipus Atlanto, išgyvenusius sunkius laikus, bet nepraradusius atsakomybės ir bendrystės jausmo. Ji už parodą dėkojo Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekai-muziejui. Jo direktorius Arūnas Antanaitis sakė, kad medžiagos buvo labai daug ir tarp istorikų būta nemažai ginčų, kas labiausiai vertinga… Jis akcentavo, kad paroda į Marijampolę atkeliavo ir todėl, jog čia gyveno Prezidentas Kazys Grinius – su šio demokrato sūnumi Liūtu Valdas Adamkus draugavo…
Svečiai apdovanoti Marijampolę priminsiančiomis dovanomis.
Paroda veiks iki lapkričio 13 dienos.

„Suvalkiečio“ informacija
Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.