------------------------------------
190px
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Automatiškai išsaugotas juodraštis

Tik kalendoriuje mėnuo prasideda sulig pirmąja diena: gyvenime (taip pat ir kultūros vyksmuose) daugybė dalykų persipina laike ir vienas kitą papildo. Apžvelgiant Lietuvos kultūros sostinės rugsėjo renginius tenka „užkabinti“ rugpjūčio pabaigą, nes čia buvo tiek intensyvios veiklos, kad natūraliai ji tęsėsi ir rugsėjį, o kai kas jau ir pažymėta kitų metų planuose…
Vasarą skambiu akcentu užbaigė visą savaitę trukęs jau penktasis klasikinės muzikos ir džiazo festivalis „Marijampole Music Park“. Jo iniciatorė ir siela – VšĮ „Solartis“ vadovė, profesionali pianistė Eglė Kasteckaitė. Kiekvienais metais šio festivalio programa, aprėpdama ir klasiką, ir džiazą, įjungdama prasmingą žodį, išlaikydama pasirinktą formatą vis kitokia. Šiemet išeiti į viešąsias erdves kiek sutrukdė oras, tačiau septyni unikalūs koncertai sulaukė daugybės klausytojų. Garsiausiomis operų arijomis plačiai renginio vartus atvėrė pasaulyje žinoma solistė Katerina Tretjakova ir VDU orkestras, ne tik šiame renginyje įtaigiai pristatė žanro subtilybes Vytenis Pauliukaitis (beje, dalyvavęs ir ypatingoje ekskursijoje po miestą). Kamerinėje erdvėje jaukiai skambėjęs ir parkuose smagiai džiazavęs festivalis baigėsi šalia meistrų muzikuojant Marijampolės jauniesiems atlikėjams…
Vasara palydėta (šiemet tik simboliškai) ne tik muzika, bet ir pirmą kartą surengtu draugų susitikimu vienoje miesto erdvių, kur ne tik susirinko šiandien Marijampolėje gyvenantys ar besisvečiuojantys žmonės, bet ir pati miesto įkūrėja Pranciška Butlerienė bei smetoniškos Lietuvos veikėjai, užsukę pažiūrėti, kaip gyvuoja Lietuvos kultūros sostinė.
Beje, buvo kuo pasidžiaugti ne tik pačioje sostinėje: regione, artimuose ir tolimesniuose miestuose ir miesteliuose anaiptol neatslūgo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio renginiai. Aštuonioliktą kartą miestelio šventę surengė Liudvinavas (vyksta ir šv. Liudviko atlaidai), ateinančiais metais jam patikėtas garbingas Mažosios kultūros sostinės Marijampolės apskrityje vardas. Į tradicines šventes, šiemet ypatingas, skirtas šalies jubiliejui, savivaldybių žmones sukvietė Kalvarija ir Kazlų Rūda, Sasnavos bažnyčioje iškilmingai paminėtas 80-metis…
Šimtmečio dainų šventės aidai tebebuvo jaučiami Jono Basanavičiaus aikštėje, kur susirinko į šokio popietę gausus būrys įvairiausio amžiaus dalyvių. Kitokie šokiai karaliavo Dramos teatre: pirmą kartą pas mus surengtas respublikinis teatralizuotas istorinio šokio festivalis „Iš Kvietiškio dvaro į Marijampolę“. O pačiame Kvietiškyje po savaitės vyko popietė, skirta Europos paveldo metams ir tradicinėms paveldo dienoms „Kvietiškio dvaras šimtmečio šviesoje“. Europos paveldo metai pažymėti ir kitais renginiais: paroda kultūros centre, popiete Lietuvos Prezidento Kazio Griniaus memorialiniame muziejuje „Personažai byloja istoriją“, menine-socialine akcija „Angelų judėjimai“.
Išskirtinis mėnesio renginys – Lauros Latvaitytės-Zaman koncertas, kurio metu buvo pristatytas jaunos solistės vardo fondas. Jo tikslas – padėti Marijampolės žmonėms pažinti pačią geriausią muziką, klausytis aukščiausio lygio atlikėjų. Tad pirmasis punktas – surinkti lėšų geram fortepijonui Kultūros centre, o vėliau – prisidėti prie gabaus jaunimo ugdymo. Panašių idėjų jau būta: belieka palinkėti sėkmės ir… visiems prisidėti.
Rugsėjis baigiasi trečiojo didelio Kultūros sostinės festivalio „Medynės 2018“ pirmuoju koncertu. Tai visiškai unikalus, neturintis analogų netgi Europoje, tarptautinis medinių pučiamųjų instrumentų festivalis. Jis vyks jau ketvirtą kartą, kiekvieną spalio savaitę, vienas koncertų, kaip ir ankstesniuose festivaliuose, bus skirtas Kultūros sostinei.
Mėnesiui visai baigiantis Kultūros centras kviečia į sezono atidarymo renginį, prasideda ir tradicinis vargonų muzikos festivalis „Skamba Sūduvos vargonai“…

Nijolė LINIONIENĖ

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.