------------------------------------
190px
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Sparnus išskleidė „Poezijos paukštė“

*Marijampolės kultūros centre įvyko Marijampolės savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir mokyklų bendruomenių kūrybinis renginys „Poezijos paukštė“, kurį organizavo Marijampolės lopšelis-darželis „Šypsenėlė“. Pagrindinis jo tikslas – ugdyti vaikų kūrybinius gebėjimus, skatinti domėtis poezija, gimtosios kalbos žodžių skambesiu, puoselėti ir ugdyti pasididžiavimą savo miestu, gimtine.
Poetiškas žodis lydi mus nuo vaikystės, todėl švenčiant Marijampolės, kaip Lietuvos kultūros sostinės, metus prisimintas mūsų krašto poetas Anzelmas Matutis (minimos jo 95-osios gimimo metinės) ir vaikų poetė, su kuria daugelis Marijampolės ikimokyklinių įstaigų ir pradinių mokyklų bendradarbiauja daugiau nei 20 metų, Zita Gaižauskaitė. Atskleisdami savo gabumus renginyje mažieji talentai iš vienuolikos Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų deklamavo, inscenizavo, dainavo dainas pagal šių poetų kūrybą. Šventėje dalyvavusi Z. Gaižauskaitė liko sužavėta girdėdama savo eiles mažųjų talentų lūpose. Poetė dėkojo pedagogams, mažiesiems artistams ir organizatoriams.
„Poezija – tai jausmas, mintis, muzika, meilė ir gerumas. Tai – mūsų sielos atspindys“, – besidžiaugdama renginio sėkme kalbėjo projekto iniciatorė ir organizatorė lopšelio-darželio „Šypsenėlė“ direktorė Aldona Stagniūnienė.
Marijampolės kultūros centro renginių organizatorė Lina Bankauskaitė-Šleinotienė pristatė kultūros centro vykdytą jau tradicine tapusią akciją „Vaikų taikos delnai“, skirtą Tarptautinei kultūros dienai paminėti.
Poezijos šventę vainikavo visų dalyvių bendrai atliekama daina „Gimtas mieste“, kurios teksto autorė – Z. Gaižauskaitė, o muziką eilėms pritaikė lopšelio-darželio „Šypsenėlė“ meninio ugdymo pedagogė šių eilučių autorė.
Lopšelio-darželio „Šypsenėlė“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Šalaševičienė pristatė naujai startuojančią akciją – ilgiausios piešinių ir poezijos knygos „Mano gimtieji namai – Marijampolė“ kūrimą. Ilgiausia knyga (pergamentinis ritinys) bus pristatyta birželio 1 d. Marijampolės Poezijos parke.
Dovilė BIČKAUSKAITĖ,
lopšelio-darželio „Šypsenėlė“ meninio ugdymo pedagogė
Autorės nuotrauka

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.