------------------------------------
190px
------------------------------------

Dovanos idėja!!!

190px
------------------------------------

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

Unikalaus performanso metu apdovanotas Rėjus (Ray) Bartkus

Rėjus Bartkus.Penktą kartą Marijampolėje vyksta išskirtinis meno renginys – simpoziumas „Malonny: Marijampolė – Londonas – Niujorkas“. Lietuvai švenčiant Valstybės atkūrimo šimtmetį ir minint simpoziumo penkmetį, Marijampolėje vyko ambicingas renginys – įspūdingas performansas „PENKI“.
Pirmajame Lietuvos cukraus fabrike – įspūdingas renginys.Jį organizavo ARVI ir Rėjus Bartkus su komanda. Renginys vyko istorinėse pirmojo Lietuvoje cukraus fabriko gamybinėse patalpose. Jų apšvietimu rūpinosi pasaulyje gerai žinomas šviesos dizaineris Kasperas Dolatovskis (Kacper Dolatowski). Performanso programą kūrė avangardinės muzikos kompozitorius Fastas Foardas (Fast Forward). Jis surengė tarpdisciplininio kūrinio pasaulinę premjerą, kurioje simboliškai vyravo penki skoniai: saldus, kartus, rūgštus, sūrus ir umami.
Muzikinę performanso dalį realizavo taip pat penki skirtingi atlikėjai: Mantvydas Leonas Pranulis, Jurga Šeduikytė, „Jazz Life“, „Electronic Music Trio“, specialūs programos svečiai – Marijampolės pučiamųjų orkestras ir net pats F. Foardas, visus nustebinęs plieninio būgno garsais. Performansas truko valandą: tai skonio, šviesos, muzikos ir unikalaus veiksmo dermė netikėtoje erdvėje. Jame dalyvavo gerai mūsų šalyje žinomi meno, verslo, kultūros atstovai.
Renginyje Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė meno simpoziumų „Malonny“ kuratoriui Rėjui (Rimvydui) Bartkui už nuopelnus Marijampolės kultūrai įteikė Šv. Jurgio, Marijampolės globėjo, medalį. Iš Lietuvos kilęs, daug metų Niujorke gyvenantis ir kuriantis pasaulinio garso menininkas prisiminė, jog „Malonny“ idėja užsimezgė Jamaikoje, diskutuojant su signataru Algirdu Kumža – jis ir pasiūlė ją realizuoti Marijampolėje. R.

Jurga Šeduikytė paruošė specialią programą.

F. Forward surengė muzikinį pasirodymą plieniniu būgnu.

Ypatingas svečias – Marijampolės pučiamųjų orkestras.

Groja „Jazz Life“.Bartkus akcentavo, kad ji nebūtų įgyvendinta be tvirto ARVI ir Marijampolės savivaldybės palaikymo bei paramos.

R. Bartkus juokavo, kad jį „įsisūnijo“ Marijampolė. Nors užaugo ir prieš išvykdamas į Niujorką gyveno Vilniuje, bet paskutinius penkerius metus sugrįždamas į Lietuvą daugiausia laiko praleidžia Marijampolėje. Šiame mieste jau penktą kartą kartu su menininkais iš Niujorko ir Londono rengia performansus, tapo ant pastatų sienų, kviečia į forumus ir diskusijas, įtraukia daug jaunų menininkų į simpoziumo veiklas.
Pagrindinio renginio organizatoriaus ir rėmėjo ARVI rinkodaros vadovė Gintarė Urbaitienė džiaugėsi, kad visa komanda gali būti tokio unikalaus proceso dalimi ir kurti įspūdingus pokyčius Marijampolėje.
Šiais metais ant sienų tapo ne tik penki užsienio menininkai, bet ir marijampolietis Ignas Vieversys, kuris laimėjo prieš mėnesį skelbtą konkursą Rimanto Stankevičiaus mokyklos sienos eskizui sukurti ir tapyti. Kūriniai ant sienų kasmet sulaukia didelio marijampoliečių ir miesto svečių susidomėjimo.

 

Organizatorių informacija

Dainiaus Čėplos nuotraukos

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.