Pažinimo laboratorija 2020

Dovanos idėja!!!

190px

Jau galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.

 

Jubiliejų mini kartų kartos

Archeologas, humanitarinių mokslų daktaras Albinas Kuncevičius, kurio tyrimų sritis – Lietuvos viduramžių archeologija, taip pat buvęs šios gimnazijos mokinys.

Archeologas, humanitarinių mokslų daktaras Albinas Kuncevičius, kurio tyrimų sritis – Lietuvos viduramžių archeologija, taip pat buvęs šios gimnazijos mokinys.

Balandžio 28 d. Rygiškių Jono gimnazijos bendruomenė pakvietė į dar vieną jubiliejinę konferenciją. 150 metų jubiliejų mininti seniausia šio krašto gimnazija šį kartą pranešimus skaityti pakvietė kelis savo buvusius mokinius: Vilniaus universiteto profesorių dr. Albiną Kuncevičių, docentą dr. Algimantą Merkevičių, archeologę, muziejininkę Eglę Lukėnaitę-Griciuvienę, kunigą, prof. Kęstutį Žemaitį, Lietuvos prezidento Kazio Griniaus muziejaus l. e. p. direktorių Tomą Kukauską ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto studentą Darių Dumčių.
Lietuvos archeologijos draugijos narys prof. dr. A. Kuncevičius kalbėjo, kad jo gyvenimą lėmė trys svarbiausi veiksniai.
Tai – tėvai, ši gimnazija ir Vilniaus universitetas. Archeologas ragino gimnazistus atrasti tai, ko jis nespėjo, ko dar neatkasė ir neištyrinėjo, tad ragino juos studijuoti archeologiją. Sakė labai susižavėjęs vienu marijampoliečių užmoju – balandžio 23 d. vienu metu uždegtais laužais ant aštuonių šio krašto piliakalnių.
A. Kuncevičius kvietė visus apsilankyti Dubingiuose, čia jis kasinėjo ir surado Lietuvai Radvilų giminės kapus. „Radvila Rudasis, Radvila Juodasis buvo iškilūs mūsų didikai, kuriuos visai nepelnytai primiršome. Jiems įėjus į menę karaliai eidavo pasveikinti“, – kalbėjo žinomas archeologas. Kasinėjant Senuosiuose Trakuose jam pavyko surasti mūrinės pilies liekanų, nors iki tol buvo manyta, kad tuo laiku buvę tik medinės.
Profesorius sakė besitikintis, kad šioje gimnazijoje kaip ir ilgus metus buvo, taip visada ir bus humanitarinio išsilavinimo židinys, kur kažkada subrendo ir mūsų šalies inteligentijos branduolys. Jis gimnazistams papasakojo apie iškiliausius šiandienos Lietuvos archeologus, su kuriais kartu mokėsi ir dirbo.
*Išsamiai apie archeologinius tyrinėjimus Sūduvoje pasakojo doc. dr. Algimantas Merkevičius.
Eglė Lukėnaitė-Griciuvienė pasidalijo prisiminimais apie savo šeimą, mat ji yra Jono Jablonskio provaikaitė.
Ir kiti kalbėtojai įvairiais aspektais kalbėjo apie tam tikrus gimnazijos gyvavimo etapus, buvusius mokinius, jų nuopelnus ir laimėjimus.
Antroji konferencijos dalis buvo skirta kartų atstovams, nes gimnazijos jubiliejų mini kartų kartos. Kalbėjo buvę ir dabartiniai gimnazistai Perpetua Mozūraitytė-Dumšienė ir jos anūkė gimnazistė Gabija Dumšaitė, Druskių šeima: Gražina Druskienė, dukra Kristina, sūnus Karolis ir anūkė Rugilė (Rugilė parodė savo sukurtą modernų filmuką apie Druskių šeimos ir gimnazijos ryšį). Savo atsiminimais pasidalijo grafikė Viktorija Daniliauskaitė, buvusio gimnazijos direktoriaus Antano Daniliausko dukra.

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.