www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kas nugalėjo Metų renovacijos projekto rinkimuose?

Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) informuoja apie Metų renovacijos projekto rinkimų rezultatus. Daugiausia visuomenės balsų pelnė du daugiabučiai iš Klaipėdos – Vingio g. 35 ir Veterinarijos g. 29 bei daugiabutis iš Telšių, Vilniaus g. 24. Rinkimuose dalyvavo 15 daugiabučių iš įvairių Lietuvos miestų.

Po renovacijos – lyg naujos statybos namas

Klaipėdoje, Vingio g. 35, daugiabučio butų savininkai norėjo būti pirmieji, kurie savo rajone gyvens atnaujintame daugiabutyje. To rezultatas – patogus, gražus ir gerokai energiškai efektyvesnis daugiabutis, kuris traukia ne tik klaipėdiečių, bet ir miesto svečių žvilgsnius. Namo sienos nudažytos Klaipėdai būdingomis spalvomis, įrengti modernūs balkonai. Nors po atnaujinimo namas atrodo lyg naujai pastatytas, išlaidos nebuvo labai didelės, nes gyventojai rinkosi nebrangias, tačiau ilgaamžes medžiagas.

Metų renovacijos projekto laimėtojai.
Metų renovacijos projekto laimėtojai. Nuotrauka iš APVA archyvo.

„Tai programa, kurią remia valstybė. Tiek pati programa, tiek projektai ir rangos darbai yra tikrinami atsakingų institucijų, projektas yra nuolat prižiūrimas – statybos darbus tikrina statybos inspekcija, o visą procesą koordinuoja APVA už projektus atsakingi specialistai. Svarbu nepamiršti, kad iš pradžių gąsdinančias aukštas kainas kompensuoja nedideli kaštai už šildymą, pakilusi būsto vertė, pasikeitusi aplinka ir gyvenimo komfortas“, – sako abiejų Klaipėdos Metų renovacijos rinkimus laimėjusių daugiabučių renovaciją administravusios įmonės direktorė Rasa Rimaitė.

Motyvavo augančios šildymo kainos

Antrą vietą rinkimuose pelnė daugiabutis Klaipėdoje, Veterinarijos g. 29. Šis projektas – kruopštaus projektuotojų, administratoriaus ir, žinoma, gyventojų darbo rezultatas, kurio nebūtų pavykę pasiekti be gyventojų palaikymo ir pasitikėjimo.

Butų savininkus renovacijai paskatino vis augančios sąskaitos už šildymą ir troškimas gyventi gražiau, komfortiškesnėmis sąlygomis. Abejonių dėl modernizacijos naudų gyventojams nekilo, nes šalia esantis kvartalas jau visai atnaujintas.

Po renovacijos gyventojai sąskaitų už šildymą laukia ramia širdimi – daugiabučiui pavyko pasiekti C energinio efektyvumo klasę, todėl išlaidos komunaliniams mokesčiams žymiai sumažėjo. Daugiabutis tapo šiuolaikiškas, išmontavus masyvius balkonus, į butus patenka daugiau šviesos, išaugo ir nekilnojamojo turto vertė.

Renovacijai pasiryžo ne iš karto

Trečios vietos daugiabutis nugalėtojas yra Telšiuose, Vilniaus g. 24. Nors gyventojai dėl renovacijos dvejojo, pasitarę su specialistais pasiryžo atnaujinti savo namą, todėl dabar gyvena taupiame ir gražiame daugiabutyje.

„Renovavus daugiabutį pasiekiama visai kita gyvenimo kokybė – graži ir tvarkinga aplinka, mažiau išlaidų komunaliniams mokesčiams. Tai darosi vis svarbiau kainoms už šildymą nuolat augant. Kuo toliau, tuo rečiau gyventojus tenka įkalbinėti modernizuoti daugiabutį – daugelis jų puikiai susipažinę su renovacijos naudomis ir patys supranta, kad siekiant patogesnio gyvenimo tai būtina. O jau renovuotų daugiabučių gyventojai džiaugiasi ir dėkoja“, – teigia Gintautas Mockus, bendrijos pirmininkas.

Prieš renovaciją daugiabučio energinio efektyvumo klasė buvo E, o po jos – B, gyventojai dabar už šildymą moka perpus pigiau. Taip pat pasikeitė ir gyvenimo kokybė, pakilo butų kainos. Modernizuotas daugiabutis įkvėpė ir kaimynus – šiuo metu jie jau turi patvirtintą modernizacijos investicijų planą.

Užs. 478.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika