Šedevrai pagal individualų skonį
Dar ne taip seniai buvo leidžiamas labai gražus popierinis žurnalas „Vintažo ženklai“. Kiekviename numeryje buvo po kokį nors įkvėpimą ir net ne po vieną – kaip kurti savo namus, kaip išmokti jais džiaugtis. Ir kaip dailūs daiktai, ypač indai, gali mums tarnauti ne dulkėdami sekcijose, bet puikuodamiesi ant stalo. Vienas iš tų įkvėpimų – kaip gražioje sviestinėje gražiai patiekti skanų sviestą. Nes ir sviestas gali būti visoks – čia jau šimtai idėjų improvizacijoms. Siūlome jums tik keletą jų iš „Vintažo ženklų“.

Verta priminti, kad keičiant proporcijas, sudėtines dalis ir sviesto kiekį, kaskart gausime vis kitokį skonį, tad nenusibos.
Sviestas su žolelėmis
Žinau – visi pasiilgome krapų, svogūnų laiškų ar petražolių. Geroji žinia – jų galima nusipirkti! Ir pusryčių stalas pakvips pavasariu! Beje, jei pasigaminsime didesnį kiekį sviesto su žolelėmis, jis gali būti laikomas šaldiklyje.
400 g sviesto, ryšelis krapų, česnako (pagal skonį, gali būti ir visa galvutė), jei mėgstame – svogūnų laiškų ar kitų žalumynų.
Dubenėlyje sumaišyti sviestą, smulkiai supjaustytus krapus ir išspaustą česnaką. Galima pasidarbuoti smulkintuvu – gausime žalią kremą. Įberiame druskos, pipirų. Suvyniojame į maistinę plėvelę arba sudedame į formelę ir užšaldome. Sutinkant netikėtus svečius, toks pavasariu kvepiantis sviestas pagardins bet kurį patiekalą arba pagelbės sutepant sumuštinius.
Su žuvimi
Rūkytą žuvį padalinti gabalėliais, išrinkti kaulus ir susmulkinti smulkintuvu. Sumaišyti su sviestu, pridėti pipirų, įspausti keletą lašelių citrinos sulčių. Suformuoti volelį, suvynioti į maistinę plėvelę ir atvėsinti šaldytuve. Gražiai atrodys patiektas riekelėmis. Tačiau galima ir iškart patiekti ant stalo gražiame indelyje – tiks prie skrudintos duonos ir agurkų.
Su kepta paprika
Iškepti mėsingą papriką – geriausia raudoną. Nulupti odelę, išimti sėklas, susmulkinti smulkintuvu arba šakute. Sudėti sviestą, įberti druskos, mėgstamų žolelių ar prieskonių, labai gerai išmaišyti ir sudėti į formelę arba plėvelę ir atvėsinti. Tinka prie nesaldžių košių.
Su grybais
Gerai iškeptus grybus sutrinti smulkintuvu, sumaišyti su sviestu ir suplakti į vientisą masę. Galima pridėti svogūnų ar kmynų. Suvynioti į plėvelę, sušaldyti. Vartoti padažams ir sriuboms gardinti.
Su sūriu
Truputėlį sūrio su mėlynuoju pelėsiu suminkyti šakute, sumaišyti su sviestu ir suplakti plakikliu, kad gautume kremą. Dėti į plėvelę, bent 5 val. atvėsinti ir naudoti prie bulvių bei makaronų patiekalų, padažams.
Taip pat…
… sviestą galima sumaišyti su sojų padažu, balzaminiu actu ar kremu, silke, riešutais, virtomis morkomis, špinatais ir kt.
Įvairių tautų virtuvėse į sviestą dedama kardamonų, mėtų lapelių, baziliko, muskato riešuto, mango, medaus. Dažniausiai nėra jokių tikslių receptų – šedevrai kuriami pagal individualų skonį.
Bandom?

Komentarai nepriimami.