www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Geriausias jausmas – turėti namus

Pernai Marijampolėje, Gedimino ir Vasaros gatvėse, vieni po kitų duris atvėrę grupinio gyvenimo namai žmonėms, turintiems proto ir (arba) psichikos negalią, šiemet jau švenčia pirmąsias metines.

Kokia šventė be torto ir jubiliejinės žvakelės, kurią užpūtė namų šeimininkės. / Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

Į įkurtuvių metines praėjusią savaitę pakvietė „Gedimino namų“ darbuotojai ir gyventojai. Spalvingos gėlės, dovanos, nuoširdūs linkėjimai sveikatos, šilumos, jaukumo ir santarvės šiuose namuose, linksmai kibirkščiuojanti žvakelė ant pirmosios sukakties proga iškepto torto jaudino šeimininkus ir svečius.
Visus pasveikinusi VšĮ „Paupio globos namai“ Marijampolės regiono vadovė Nomeda Zavickaitė, kuruojanti „Gedimino“ ir „Vasaros“ namų, taip pat Šešupės skyriaus, Netičkampyje, veiklą, pasidžiaugė, kad pirmi metai prabėgo labai greitai ir draugiškai.

– Prieš metus ir gyventojams, ir darbuotojams buvo daug nežinios, iššūkių. Ar sugebėsime dirbti su tokiais žmonėmis, ar jiems patiks čia gyventi, juk kiekvienas asmuo – individualus. Mokėmės vieni iš kitų ir tapome tikra šeima. Ši vieta tapo jaukiais ir, svarbiausia, saugiais namais, kur kiekvienas jaučiasi jų šeimininkas. Žmonės vieni kitus ir užjaučia, ir padeda, ir pasidžiaugia kartu – kaip šeimoje, – sakė N. Zavickaitė.

Gedimino gatvėje įsikūrusių grupinio gyvenimo namų gyventojai džiaugiasi saugia kaimynyste.
Gedimino gatvėje įsikūrusių grupinio gyvenimo namų gyventojai džiaugiasi saugia kaimynyste.

Būtent apie tokius grupinio gyvenimo namus svajota prieš metus – kad neįgalieji juose gyventų įprastą kasdieninį visuomenės gyvenimą, įsilietų į naujas užimtumo veiklas, pasijustų oriais žmonėmis.

– Apie ką svajojome, tai ir pavyko, – su įkurtuvių metinėmis sveikindamas „Gedimino namų“ bendruomenę pasidžiaugė Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis. – Prieš įsikuriant sunkiausias etapas buvo susitarimas su visuomene. Buvo prikurta daug mitų, iškelti stereotipai. Bet tai jau praeitis. Šiandien turime rezultatą – per metus viskas susidėliojo į savo vietas, matome besišypsančius čia gyvenančius ir dirbančius žmones, kurie dalijasi savo džiaugsmais, vargais, kaip ir bet kuriuose šeimos namuose.

Čia gyvenantys žmonės niekam nepakenkė, nieko neužgavo. Jie dalyvavo miesto šventėse, socialiniame gyvenime, mačiau juos ir mugėse, ir visuose renginiuose, ten, kur ir mes visi. Ir nė vieno skundo, viešosios tvarkos pažeidimo. Žodžiu, nebuvo nė vieno atvejo, dėl ko būtų galima sunerimti. Tai tik patvirtino, kad visi mitai – išgalvoti, su realybe jie nieko bendro neturi, kad šie namai yra būtinybė. Tai suprato ir visa bendruomenė.

 Vicemeras Artūras Visockis ištesėjo pažadą Austėjai – padovanojo krepšinio kamuolį.
Vicemeras Artūras Visockis ištesėjo pažadą Austėjai – padovanojo krepšinio kamuolį.

Sveikindamas visus su įkurtuvių metinėmis vicemeras ypatingą dovaną įteikė Austėjai, aistringai krepšinio sirgalei. „Pildau pažadą“, – priminė jis, susijaudinusiai merginai padovanodamas krepšinio kamuolį.

– Daugiausia – penki žmonės – šiuose namuose nuo pat įkurtuvių gyvena iš buvusių Kalvarijos socialinės globos namų. 25-erių Austėja – jauniausia. Vyriausia – 62-jų moteris iš Marijampolės bendruomenės į šeimą atvyko tik šiemet, vasario 10-ąją. Nors šeima didelė ir amžius skirtingas, bet visi sutaria.

Gyvename įprastu ritmu – keliamės, prausiamės, pusryčiaujame, keliaujame į veiklas. Gyventojai lankosi socialinėse dirbtuvėse „Židinys“, „Pastelės“ namuose, „Carite“, dalyvaujame įvairiose užimtumo veiklose, o vakare susirinkę leidžia laisvalaikį – arba kartu svetainėje, arba savo kambariuose, – pasakoja N. Zavickaitė.

VšĮ „Paupio globos namai“ Marijampolės regiono vadovė Nomeda Zavickaitė su įkurtuvių metinėmis gėlių puokštes įteikė visiems „Gedimino namų“ gyventojams.
VšĮ „Paupio globos namai“ Marijampolės regiono vadovė Nomeda Zavickaitė su įkurtuvių metinėmis gėlių puokštes įteikė visiems „Gedimino namų“ gyventojams.

Visą parą su gyventojais būna specialistai, kurie visą reikalingą pagalbą suteikia, lydi į užsiėmimus, į šeimos gyvenimą įtraukia: kartu gamina valgyti, tvarko aplinką, o netrukus šiltnamyje sodins ir augins daržoves.
Jaukiais namais ir draugišku bendravimu džiaugėsi pasveikinti „Gedimino namų“ gyventojus su įkurtuvių metinėmis atvykę bičiuliai. Sveikatos ir laimės gyventojams bei darbuotojams linkėjo Marijampolės savivaldybės administracijos atstovai, Tarybos narys Alvydas Kirkliauskas.

O vicemeras išdavė ir ateities planus: pastatyti dar vienus socia­linės globos namus, įsteigti šešis apsaugotus būstus, greta „Gedimino namų“ pastatyti kompleksinių paslaugų vaikams su negalia centrą.

mokejimai.suvalkietis.lt reklama

Komentarai nepriimami.

REKOMENDUOJAMI VIDEO
TAIP PAT SKAITYKITE